Vishay/Dale CMF602K7600DHEA
CMF602K7600DHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF602K7600DHEA
Brief Description
RES 2.76K OHM 1W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
CMF602K7600DHEA.pdf
Availability of CMF602K7600DHEA
QUANTITY
CMF602K7600DHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF602K7600DHEA
Internal Part NumberEIS-CMF602K7600DHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.76k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF602K7600DHEA
Related LinksCMF602K, CMF602K7600DHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF602K7600DHEA Details Description
Related parts for CMF602K7600DHEA
CAP FILM 10000PF 20% 1KVDC RAD datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 7" 1MM 34POS datasheet.pdf
CARD GUIDE BUTTON 0.8X0.724" BLK datasheet.pdf
RES SMD 6.81K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf