Vishay/Dale CMF60300R00BHEA
CMF60300R00BHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF60300R00BHEA
Brief Description
RES 300 OHM 1W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60300R00BHEA.pdf
Availability of CMF60300R00BHEA
QUANTITY
CMF60300R00BHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60300R00BHEA
Internal Part NumberEIS-CMF60300R00BHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)300
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60300R00BHEA
Related LinksCMF6030, CMF60300R00BHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60300R00BHEA Details Description
Related parts for CMF60300R00BHEA
RES 330 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN STACKER 50POS 2MM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 12A TO277A datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 110V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf