Vishay/Dale CMF603K0100FHR6
CMF603K0100FHR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF603K0100FHR6
Brief Description
RES 3.01K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF603K0100FHR6.pdf
Availability of CMF603K0100FHR6
QUANTITY
CMF603K0100FHR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF603K0100FHR6
Internal Part NumberEIS-CMF603K0100FHR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.01k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF603K0100FHR6
Related LinksCMF603K, CMF603K0100FHR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF603K0100FHR6 Details Description
Related parts for CMF603K0100FHR6
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 15W datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 11.4A 3 MOHM TH datasheet.pdf
KIT EVAL PSOC WUSB LP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 887K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 9.09K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 3.92 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
4P 6C 2W VERT XCHD LEFT WK datasheet.pdf
HI-TEMP CONN HDR .100 DUAL 56POS datasheet.pdf