Vishay/Dale CMF603K4800FHEA
CMF603K4800FHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF603K4800FHEA
Brief Description
RES 3.48K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF603K4800FHEA.pdf
Availability of CMF603K4800FHEA
QUANTITY
CMF603K4800FHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF603K4800FHEA
Internal Part NumberEIS-CMF603K4800FHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.48k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF603K4800FHEA
Related LinksCMF603K, CMF603K4800FHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF603K4800FHEA Details Description
Related parts for CMF603K4800FHEA
CONN SPD SPRNG 16-22 AWG #6 PIDG datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 8-SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 5.3V 0.3A SNT6A datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 250A 1300VAC datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 5% 6V AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PRES 50PSI ABS datasheet.pdf
MICRO 21C P 24" YEL NI datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
IND METAL PNL 5MM YW DIFF 12VDC datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf