Vishay/Dale CMF606K6500FKRE70
CMF606K6500FKRE70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF606K6500FKRE70
Brief Description
RES 6.65K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF606K6500FKRE70.pdf
Availability of CMF606K6500FKRE70
QUANTITY
CMF606K6500FKRE70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF606K6500FKRE70
Internal Part NumberEIS-CMF606K6500FKRE70
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.65k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF606K6500FKRE70
Related LinksCMF606K6, CMF606K6500FKRE70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF606K6500FKRE70 Details Description
Related parts for CMF606K6500FKRE70
RES SMD 953 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IGBT 600V 320A 1000W PLUS247 datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 9/16-18 UNF 4.5V datasheet.pdf
17P MTA156 ASSY 22AWG RED LF datasheet.pdf
CA 2MM OFNR 62.5/125,LC SEC BLU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 390 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 909 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf