Vishay/Dale CMF6075R000FKEB
CMF6075R000FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF6075R000FKEB
Brief Description
RES 75 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6075R000FKEB.pdf
Availability of CMF6075R000FKEB
QUANTITY
CMF6075R000FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6075R000FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF6075R000FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6075R000FKEB
Related LinksCMF6075, CMF6075R000FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6075R000FKEB Details Description
Related parts for CMF6075R000FKEB
IC REG CTRLR PWM CM 8TSSOP datasheet.pdf
Crystal 75.957292MHz 30ppm Series 40 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 36POS 5.08MM datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC BK INC K OS 400W datasheet.pdf
CONN R/A SHELL T/H DL KEY 68POS datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 28AWG ORANGE 100' datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf