Vishay/Dale CMF607K5000FKEA70
CMF607K5000FKEA70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF607K5000FKEA70
Brief Description
RES 7.5K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF607K5000FKEA70.pdf
Availability of CMF607K5000FKEA70
QUANTITY
CMF607K5000FKEA70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF607K5000FKEA70
Internal Part NumberEIS-CMF607K5000FKEA70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF607K5000FKEA70
Related LinksCMF607K5, CMF607K5000FKEA70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF607K5000FKEA70 Details Description
Related parts for CMF607K5000FKEA70
RES SMD 1.69KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 6.3V 10% 1210 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS RT ANG W/SCKT datasheet.pdf
RES 332 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
X4 SAS CABLE ASSY - 0.50 KEY 4 6 datasheet.pdf
RES 449K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SMD PH.MODULE 36KHZ S.VIEW datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 2POS 6MM datasheet.pdf
SOFIX COVER datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
10-Bit, 170/200 MSPS 3.3 V A/D Converter IC datasheet.pdf