Vishay/Dale CMF607R0000FKBF
CMF607R0000FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF607R0000FKBF
Brief Description
RES 7 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF607R0000FKBF.pdf
Availability of CMF607R0000FKBF
QUANTITY
CMF607R0000FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF607R0000FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF607R0000FKBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)7
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF607R0000FKBF
Related LinksCMF607R, CMF607R0000FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF607R0000FKBF Details Description
Related parts for CMF607R0000FKBF
CONN FERRULE DIN 16AWG BLACK datasheet.pdf
THERMOSTAT 160 DEG C NC 2SIP datasheet.pdf
VARISTOR 162V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 200V 5A TO220AB datasheet.pdf
IC MPU M680X0 8MHZ 68PLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS .100 DL STR PCB datasheet.pdf
IC 13BIT PCM CODEC 20-TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 86.6K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 10V X7R 0805 datasheet.pdf