Vishay/Dale CMF65383K00FKEB
CMF65383K00FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF65383K00FKEB
Brief Description
RES 383K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65383K00FKEB.pdf
Availability of CMF65383K00FKEB
QUANTITY
CMF65383K00FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65383K00FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF65383K00FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)383k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65383K00FKEB
Related LinksCMF6538, CMF65383K00FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65383K00FKEB Details Description
Related parts for CMF65383K00FKEB
FUSE 180MA 125V ALARM IND NORM datasheet.pdf
IC TRANSCVR TRI-ST 8BIT 20TSSOP datasheet.pdf
OSC XO 100.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 183MHZ 165CABGA datasheet.pdf
TVS DIODE 160VWM 259VC SMC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
CABLE 7COND 26AWG SHLD 100' datasheet.pdf
CONN SSL RCPT 2POS 4MM SOLDER datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
508 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
TRANS BRT 50V 100MA SOT563 datasheet.pdf