Vishay/Dale CMF653K0100BEEK
CMF653K0100BEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF653K0100BEEK
Brief Description
RES 3.01K OHM 1.5W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF653K0100BEEK.pdf
Availability of CMF653K0100BEEK
QUANTITY
CMF653K0100BEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF653K0100BEEK
Internal Part NumberEIS-CMF653K0100BEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.01k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF653K0100BEEK
Related LinksCMF653K, CMF653K0100BEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF653K0100BEEK Details Description
Related parts for CMF653K0100BEEK
IC HOT SWAP CONTROLLER 14-SOIC datasheet.pdf
RV COAXIAL SWITCH datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12V IN 5/5V OUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
OSC MEMS 11.0592MHZ CMOS SMD datasheet.pdf