Vishay/Dale CMF653M3000FKBF
CMF653M3000FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF653M3000FKBF
Brief Description
RES 3.3M OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF653M3000FKBF.pdf
Availability of CMF653M3000FKBF
QUANTITY
CMF653M3000FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF653M3000FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF653M3000FKBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.3M
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF653M3000FKBF
Related LinksCMF653M, CMF653M3000FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF653M3000FKBF Details Description
Related parts for CMF653M3000FKBF
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
OPTOISO 5KV 2CH OPEN COLL 8DIP datasheet.pdf
CARDEDGE 24POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
IC AMP 3V LOW-NOISE SOT23-6 datasheet.pdf
IC DIGITAL VIDEO ENCODER 156LBGA datasheet.pdf
IC HDMI TX PORT P/I3 8TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
SOCKET ADAPTER DIP TO 20SOIC datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 80V 1A DO213AB datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
IC TXRX PHY 10/100 3.3V 48LQFP datasheet.pdf