Vishay/Dale CMF654K6400FKEK
CMF654K6400FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF654K6400FKEK
Brief Description
RES 4.64K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF654K6400FKEK.pdf
Availability of CMF654K6400FKEK
QUANTITY
CMF654K6400FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF654K6400FKEK
Internal Part NumberEIS-CMF654K6400FKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.64k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF654K6400FKEK
Related LinksCMF654K, CMF654K6400FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF654K6400FKEK Details Description
Related parts for CMF654K6400FKEK
IC MCU 8-BIT 4K FLASH 44-PLCC datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 40POS TIN datasheet.pdf
RES SMD 110K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 WW datasheet.pdf
LIGHT CURTAIN ARM/FOOT 470MM datasheet.pdf
CONN HDR 57POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X17.78MM datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 10W datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 30ppm 8pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf