Vishay/Dale CMF65787R00BEEK
CMF65787R00BEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF65787R00BEEK
Brief Description
RES 787 OHM 1.5W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65787R00BEEK.pdf
Availability of CMF65787R00BEEK
QUANTITY
CMF65787R00BEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65787R00BEEK
Internal Part NumberEIS-CMF65787R00BEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)787
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65787R00BEEK
Related LinksCMF6578, CMF65787R00BEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65787R00BEEK Details Description
Related parts for CMF65787R00BEEK
LED RED CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 150MA 1.3 OHM SMD datasheet.pdf
IC ADC 14BIT SRL/PAR 250M 64VQFN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 21POS STR 5.08MM datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 110MA 22.6 OHM SMD datasheet.pdf
RES 61.9K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH HARDWARE datasheet.pdf
7+7 WAY EXT WALL MALE CRIMP datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPST-NO 6A datasheet.pdf
CAP FILM 1400VDC 0.27UF RADIAL datasheet.pdf