Vishay/Dale CMF70120K00JKR6
CMF70120K00JKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF70120K00JKR6
Brief Description
RES 120K OHM 1.75W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF70120K00JKR6.pdf
Availability of CMF70120K00JKR6
QUANTITY
CMF70120K00JKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF70120K00JKR6
Internal Part NumberEIS-CMF70120K00JKR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)120k
Tolerance±5%
Power (Watts)1.75W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF70120K00JKR6
Related LinksCMF7012, CMF70120K00JKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF70120K00JKR6 Details Description
Related parts for CMF70120K00JKR6
IC OPAMP GP 10MHZ 8SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 7.3A 8-SOIC datasheet.pdf
IC POT DPP QUAD 64TAP SPI 24TSSO datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 39.2 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS SKT datasheet.pdf
LED XBD BLUE 472NM 39.8LM SMD datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 53MM datasheet.pdf
RES 960.86 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf