Bel Fuse Inc. CN0966A20A41P6-200
CN0966A20A41P6-200 picture photo
Mfg. Part Number
CN0966A20A41P6-200
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 41C 41#20 P PLUG AN WC
Datasheet Download
CN0966A20A41P6-200.pdf
Availability of CN0966A20A41P6-200
QUANTITY
CN0966A20A41P6-200 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0966A20A41P6-200
Internal Part NumberEIS-CN0966A20A41P6-200
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0966A20A41P6-200
Related LinksCN0966A20, CN0966A20A41P6-200 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0966A20A41P6-200 Details Description
Related parts for CN0966A20A41P6-200
Connector Quick Connect Tab 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
RES SMD 14.7 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 1.6K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 1KV X7R 1210 datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 5% 6V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 1.7A 160 MOHM TH datasheet.pdf
IC COMPARATOR VOLT 16-DIP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 53POS CABLE PIN datasheet.pdf