Bel Fuse Inc. CN0966B24G57SNY040
CN0966B24G57SNY040 picture photo
Mfg. Part Number
CN0966B24G57SNY040
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 2#12 55#20 S TH PLUG LC
Datasheet Download
CN0966B24G57SNY040.pdf
Availability of CN0966B24G57SNY040
QUANTITY
CN0966B24G57SNY040 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0966B24G57SNY040
Internal Part NumberEIS-CN0966B24G57SNY040
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0966B24G57SNY040
Related LinksCN0966B24, CN0966B24G57SNY040 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0966B24G57SNY040 Details Description
Related parts for CN0966B24G57SNY040
CONN HEADER VERT .100 14POS 15AU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC DRIVER MOSF/IGBT 0.6A 8-SOIC datasheet.pdf
IC FLOW CTRL 36BIT 256-BGA datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 500A AC/DC datasheet.pdf
RES 3.9K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 88.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 24VDC datasheet.pdf