Bel Fuse Inc. CN1020A18G31P6Y040
CN1020A18G31P6Y040 picture photo
Mfg. Part Number
CN1020A18G31P6Y040
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 31C 31#20 P BY PLUG LC
Datasheet Download
CN1020A18G31P6Y040.pdf
Availability of CN1020A18G31P6Y040
QUANTITY
CN1020A18G31P6Y040 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN1020A18G31P6Y040
Internal Part NumberEIS-CN1020A18G31P6Y040
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN1020A18G31P6Y040
Related LinksCN1020A18, CN1020A18G31P6Y040 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN1020A18G31P6Y040 Details Description
Related parts for CN1020A18G31P6Y040
RELAY SSR SCR 90A 530V PNL MNT datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 200MHZ 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 453 OHM 0.02% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
CAP ALUM 24000UF 10V SCREW datasheet.pdf
FIXED IND 2.42UH 30A 1.8 MOHM datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 4KB FLASH 20LSSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 12POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CABLE datasheet.pdf
RF CABL MMCX ML STR / ML STR 6" datasheet.pdf