Bel Fuse Inc. CN1021A16G10P9-040
CN1021A16G10P9-040 picture photo
Mfg. Part Number
CN1021A16G10P9-040
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 10C 10#16 P BY RECP LC
Datasheet Download
CN1021A16G10P9-040.pdf
Availability of CN1021A16G10P9-040
QUANTITY
CN1021A16G10P9-040 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN1021A16G10P9-040
Internal Part NumberEIS-CN1021A16G10P9-040
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN1021A16G10P9-040
Related LinksCN1021A16, CN1021A16G10P9-040 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN1021A16G10P9-040 Details Description
Related parts for CN1021A16G10P9-040
D-SUB CABLE MMM15K/MC16G/MMM15K datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 600V TO220AB datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 10POS GOLD T/H datasheet.pdf
IC COUNTER BIN 4BIT U/D 16-DIP datasheet.pdf
CONN ADAPTER 4P-4P F-M PNL MNT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SWITCH REED 1000VDC 100W AXL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RES 1.13M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf