Bel Fuse Inc. CN1021A16G10S9-040
CN1021A16G10S9-040 picture photo
Mfg. Part Number
CN1021A16G10S9-040
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 10C 10#16 S BY RECP LC
Datasheet Download
CN1021A16G10S9-040.pdf
Availability of CN1021A16G10S9-040
QUANTITY
CN1021A16G10S9-040 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN1021A16G10S9-040
Internal Part NumberEIS-CN1021A16G10S9-040
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN1021A16G10S9-040
Related LinksCN1021A16, CN1021A16G10S9-040 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN1021A16G10S9-040 Details Description
Related parts for CN1021A16G10S9-040
CASE PLSTC BLK 19.75"L X 15.53"W datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS .100" DL TIN datasheet.pdf
TAPE FOIL ALUMIN HI-TEMP 2"X60YD datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 24VDC SLD SWCH datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 122MA 5 OHM SMD datasheet.pdf
RES 453 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.01K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 1.2UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES 3.01 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
PLUG INLINE 30SKT SLD CUP datasheet.pdf
50UF 16V 6.35X17.45 85C AXI datasheet.pdf