AVX Corporation CP0603A0942DLTR
CP0603A0942DLTR picture photo
Mfg. Part Number
CP0603A0942DLTR
Brief Description
DIRECTIONAL COUPLER 942MHZ 0603
Datasheet Download
CP0603A0942DLTR.pdf
Availability of CP0603A0942DLTR
QUANTITY
CP0603A0942DLTR Order Process
Ship out your order
Specifications of CP0603A0942DLTR
Internal Part NumberEIS-CP0603A0942DLTR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Coupler TypeStandard
Frequency925MHz ~ 960MHz
Coupling Factor21dB
ApplicationsE-GSM
Insertion Loss0.3dB
Power - Max3W
Isolation-47dB
Return Loss30dB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CP0603A0942DLTR
Related LinksCP0603A, CP0603A0942DLTR Datasheet, AVX Corporation Distributor
CP0603A0942DLTR Details Description
Related parts for CP0603A0942DLTR
DUCT SLOT TYP F PVC AD LGY 6' datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16TSSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 15 Position 0.100" (2.54mm) Tin-Lead Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 1000UF 4V 20% 2924 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 30ppm 30pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.3 OHM 1% 30W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 383K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 600W datasheet.pdf