AVX Corporation CP0603A1890BWTR
CP0603A1890BWTR picture photo
Mfg. Part Number
CP0603A1890BWTR
Brief Description
DIRECTIONAL COUPLER 1890MHZ 0603
Datasheet Download
CP0603A1890BWTR.pdf
Availability of CP0603A1890BWTR
QUANTITY
CP0603A1890BWTR Order Process
Ship out your order
Specifications of CP0603A1890BWTR
Internal Part NumberEIS-CP0603A1890BWTR
Coupler TypeStandard
Frequency1.88GHz ~ 1.9GHz
Coupling Factor9 ± 1dB
ApplicationsPCS
Insertion Loss0.8dB
Power - Max3W
Isolation-23dB
Return Loss-21dB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CP0603A1890BWTR
Related LinksCP0603A, CP0603A1890BWTR Datasheet, AVX Corporation Distributor
CP0603A1890BWTR Details Description
Related parts for CP0603A1890BWTR
ROUND SPACER 0.047" NYLON 3/8" datasheet.pdf
DUCT SLOT PVC AD WH 3X5"X 6' datasheet.pdf
IC CLK BUFF ZD HI DRV 16-SOIC datasheet.pdf
I/O MOD 16 DIGITAL 16 SOLID ST datasheet.pdf
MACHINE SCREW PAN SLOTTED 8-32 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 562K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 20SSOP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 16A 250V datasheet.pdf