Cardinal Components CPFBZ-A2C5-32.768KD6
CPFBZ-A2C5-32.768KD6 picture photo
Mfg. Part Number
CPFBZ-A2C5-32.768KD6
Brief Description
Crystal 32.7680kHz 20ppm 6pF 50 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD
Datasheet Download
CPFBZ-A2C5-32.768KD6.pdf
Availability of CPFBZ-A2C5-32.768KD6
QUANTITY
CPFBZ-A2C5-32.768KD6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CPFBZ-A2C5-32.768KD6
Internal Part NumberEIS-CPFBZ-A2C5-32.768KD6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesCPFB
PackagingTape & Reel (TR)
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency32.768kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance6pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 kOhm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD
Size / Dimension0.343" L x 0.146" W (8.70mm x 3.70mm)
Height0.098" (2.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPFBZ-A2C5-32.768KD6
Related LinksCPFBZ-A2C5, CPFBZ-A2C5-32.768KD6 Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPFBZ-A2C5-32.768KD6 Details Description
Related parts for CPFBZ-A2C5-32.768KD6
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
SW DIP SPST HALF PITCH 4 POS datasheet.pdf
TAPE SEALING HI-PERFORM 72MMX50M datasheet.pdf
CONN RCPT 85POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 61.9 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1.07A 70 MOHM TH datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT SKT datasheet.pdf