Panduit CPM122S-C
CPM122S-C picture photo
Mfg. Part Number
CPM122S-C
Manufacturer
Product Category
Cable Ties - Holders and Mountings
Brief Description
CONTROL PANEL MNT
Datasheet Download
CPM122S-C.pdf
Availability of CPM122S-C
QUANTITY
CPM122S-C Order Process
Ship out your order
Specifications of CPM122S-C
Internal Part NumberEIS-CPM122S-C
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Cables, Wires - Management
FamilyCable Ties - Holders and Mountings
Series-
TypeSingle Opening
Mounting Type-
Size / Dimension2.82" L x 1.22" W x 0.17" H (71.7mm x 31.0mm x 4.3mm)
For Use With/Related ProductsM, I, S Ties
MaterialSteel, Zinc Plated
ColorSilver
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPM122S-C
Related LinksCPM1, CPM122S-C Datasheet, Panduit Distributor
CPM122S-C Details Description
Related parts for CPM122S-C
PLUG BANANA SHEATH DIY BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
MARKER CARDS TERM BLOCK WHITE datasheet.pdf
EX BASE TERM BLOCK datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC 45 GRN 11A 22 datasheet.pdf
CONN MULTI-TAP SNGL SIDE CLR datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MT RA SKT M12 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS PIN datasheet.pdf