Sensata Technologies/Airpax CPP11-52-20.0A-OC-V
CPP11-52-20.0A-OC-V picture photo
Mfg. Part Number
CPP11-52-20.0A-OC-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR 20A PUSH-PULL
Datasheet Download
CPP11-52-20.0A-OC-V.pdf
Availability of CPP11-52-20.0A-OC-V
QUANTITY
CPP11-52-20.0A-OC-V Order Process
Ship out your order
Specifications of CPP11-52-20.0A-OC-V
Internal Part NumberEIS-CPP11-52-20.0A-OC-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating20A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPP11-52-20.0A-OC-V
Related LinksCPP11-52-, CPP11-52-20.0A-OC-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
CPP11-52-20.0A-OC-V Details Description
Related parts for CPP11-52-20.0A-OC-V
BEZEL 3.6" BLK PLAS W/O LENS 5PC datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.3A SOT89 datasheet.pdf
RES SMD 88.7 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 26.1KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
OSC XO 1.2896MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG WHITE 500' datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf