Cardinal Components CPPC7-A3B6-25.0TS
CPPC7-A3B6-25.0TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPC7-A3B6-25.0TS
Brief Description
OSC XO 25.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPC7-A3B6-25.0TS.pdf
Availability of CPPC7-A3B6-25.0TS
QUANTITY
CPPC7-A3B6-25.0TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPC7-A3B6-25.0TS
Internal Part NumberEIS-CPPC7-A3B6-25.0TS
TypeXO (Standard)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPC7-A3B6-25.0TS
Related LinksCPPC7-A3, CPPC7-A3B6-25.0TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPC7-A3B6-25.0TS Details Description
Related parts for CPPC7-A3B6-25.0TS
RES 634 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 96KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
IC DVR HALF-BRIDGE HV 8-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 500MA 1.1 OHM datasheet.pdf
RES 80.6K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS SKT datasheet.pdf
OSC XO 12.288MHZ CMOS SMD datasheet.pdf