Cardinal Components CPPC7-A3B6-27.0TS
CPPC7-A3B6-27.0TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPC7-A3B6-27.0TS
Brief Description
OSC XO 27.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPC7-A3B6-27.0TS.pdf
Availability of CPPC7-A3B6-27.0TS
QUANTITY
CPPC7-A3B6-27.0TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPC7-A3B6-27.0TS
Internal Part NumberEIS-CPPC7-A3B6-27.0TS
TypeXO (Standard)
Frequency27MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPC7-A3B6-27.0TS
Related LinksCPPC7-A3, CPPC7-A3B6-27.0TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPC7-A3B6-27.0TS Details Description
Related parts for CPPC7-A3B6-27.0TS
CABLE ASSY FMALE SGL END 3POS 5M datasheet.pdf
RES 20M OHM 1/4W 5% CF MINI datasheet.pdf
CAP CER 560PF 630V C0G 1206 datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 4.9NS 100TQFP datasheet.pdf
MULTI-PAIR 8COND 24AWG WHT 1000' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
508 TB SPR PLU HOOK/E datasheet.pdf
SUPERGRIP HEATSINK 45X45X12.5MM datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 120NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf