Cardinal Components CPPDC7T-A5BR-9.5/1.001
CPPDC7T-A5BR-9.5/1.001 picture photo
Mfg. Part Number
CPPDC7T-A5BR-9.5/1.001
Manufacturer
Product Category
Pin Configurable Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR 5.0V 1.001 / 9.5 MHZ
Datasheet Download
CPPDC7T-A5BR-9.5/1.001.pdf
Availability of CPPDC7T-A5BR-9.5/1.001
QUANTITY
CPPDC7T-A5BR-9.5/1.001 Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPDC7T-A5BR-9.5/1.001
Internal Part NumberEIS-CPPDC7T-A5BR-9.5/1.001
Category Crystals and Oscillators
FamilyPin Configurable Oscillators
SeriesFIPO™ CPPD
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency - Output 11.001MHz, 9.5MHz
Frequency - Output 2-
OutputCMOS
Voltage - Supply5V
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
FunctionTri-State (Output Enable)
Frequency Stability±25ppm
Current - Supply (Max)45mA
Current - Supply (Disable) (Max)-
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPDC7T-A5BR-9.5/1.001
Related LinksCPPDC7T-A5B, CPPDC7T-A5BR-9.5/1.001 Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPDC7T-A5BR-9.5/1.001 Details Description
Related parts for CPPDC7T-A5BR-9.5/1.001
HEATSINK TO-220 W/PINS BLK 1.5" datasheet.pdf
CONN RECEPT 11POS 24AWG MTA156 datasheet.pdf
IC PROPELLER 8 32BIT COGS 44LQFP datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 50W 25-75VIN 24VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES 74.1K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 80POS 0.20MM R/A datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 66POS SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 1.85W SOD64 datasheet.pdf