Cardinal Components CPPFXC7LZ-A7BD-73.728TS
CPPFXC7LZ-A7BD-73.728TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPFXC7LZ-A7BD-73.728TS
Brief Description
OSC XO 73.728MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPFXC7LZ-A7BD-73.728TS.pdf
Availability of CPPFXC7LZ-A7BD-73.728TS
QUANTITY
CPPFXC7LZ-A7BD-73.728TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPFXC7LZ-A7BD-73.728TS
Internal Part NumberEIS-CPPFXC7LZ-A7BD-73.728TS
SeriesFIPO™ CPPFX
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency73.728MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPFXC7LZ-A7BD-73.728TS
Related LinksCPPFXC7LZ-A, CPPFXC7LZ-A7BD-73.728TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPFXC7LZ-A7BD-73.728TS Details Description
Related parts for CPPFXC7LZ-A7BD-73.728TS
TRANS PNP 50V 0.5A SMINI 3P datasheet.pdf
JUMPER-H1507TR/A2015S/H1505TR 6" datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 560 OHM 16SOIC datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.25A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
TVS DIODE 5.5VWM 15VC SOD2 datasheet.pdf
GK NICU NRS PU V0 REC datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller 12-TSOPJW datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRGHT PIN datasheet.pdf