Cardinal Components CPPLC7L-A7BR-18.432TS
CPPLC7L-A7BR-18.432TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPLC7L-A7BR-18.432TS
Brief Description
OSC XO 18.432MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPLC7L-A7BR-18.432TS.pdf
Availability of CPPLC7L-A7BR-18.432TS
QUANTITY
CPPLC7L-A7BR-18.432TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPLC7L-A7BR-18.432TS
Internal Part NumberEIS-CPPLC7L-A7BR-18.432TS
TypeXO (Standard)
Frequency18.432MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPLC7L-A7BR-18.432TS
Related LinksCPPLC7L-A7, CPPLC7L-A7BR-18.432TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPLC7L-A7BR-18.432TS Details Description
Related parts for CPPLC7L-A7BR-18.432TS
CAP CER 0.047UF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
RES 0.01 OHM 3W 5% RADIAL datasheet.pdf
RES 1 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.78M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEX STANDOFF M5 NYLON 57MM datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 50V CH 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 137MA 8.5 OHM SMD datasheet.pdf