Bourns Inc. CR0603-FX-3094ELF
CR0603-FX-3094ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-FX-3094ELF
Brief Description
RES SMD 3.09M OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-FX-3094ELF.pdf
Availability of CR0603-FX-3094ELF
QUANTITY
CR0603-FX-3094ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-FX-3094ELF
Internal Part NumberEIS-CR0603-FX-3094ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.09M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-FX-3094ELF
Related LinksCR0603-F, CR0603-FX-3094ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-FX-3094ELF Details Description
Related parts for CR0603-FX-3094ELF
FUSE BLOCK CART 300V 30A CHASSIS datasheet.pdf
FUSE GLASS 3.5A 125VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES 16.5 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.1K OHM 100W 1% TO247 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CABLE 33POS .100 JUMPER 9 INCH datasheet.pdf
FILTER BANDPASS 2.4 GHZ datasheet.pdf
INSERT MALE 2POS+1GND CRIMP datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CONN FML 4POS TO MALE 4POS datasheet.pdf
24000UF 50V 51X143 85C ST datasheet.pdf