Bourns Inc. CR0603-JW-514ELF
CR0603-JW-514ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-JW-514ELF
Brief Description
RES SMD 510K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-JW-514ELF.pdf
Availability of CR0603-JW-514ELF
QUANTITY
CR0603-JW-514ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-JW-514ELF
Internal Part NumberEIS-CR0603-JW-514ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)510k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-JW-514ELF
Related LinksCR0603-J, CR0603-JW-514ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-JW-514ELF Details Description
Related parts for CR0603-JW-514ELF
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 332 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
CODEWHEEL 3CH 500CPR 6MM datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
SWITCH ROTARY KEYLOCK datasheet.pdf
CONN EDGE .100 36POS HL LOW P datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf