CR Magnetics Inc. CR6220-250-5
CR6220-250-5 picture photo
Mfg. Part Number
CR6220-250-5
Manufacturer
Product Category
Specialized Sensors
Brief Description
TRANSDCR AC 4-20 MADC OUT 1PHASE
Datasheet Download
CR6220-250-5.pdf
Availability of CR6220-250-5
QUANTITY
CR6220-250-5 Order Process
Ship out your order
Specifications of CR6220-250-5
Internal Part NumberEIS-CR6220-250-5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilySpecialized Sensors
SeriesCR6200
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR6220-250-5
Related LinksCR6220, CR6220-250-5 Datasheet, CR Magnetics Inc. Distributor
CR6220-250-5 Details Description
Related parts for CR6220-250-5
IC COMP R-RINOUT SINGLE SOT23-6 datasheet.pdf
TVS DIODE 188VWM 388VC SMC datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 575.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
RES 150 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 250V C0G 1210 datasheet.pdf
RELAY GEN PUR datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 720MA 720 MOHM datasheet.pdf
CONN DSUB 78P F HD PC 4-40/CLIP datasheet.pdf
OSC MEMS 27.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf