Vishay/Dale CRA04S0431K10JTD
CRA04S0431K10JTD picture photo
Mfg. Part Number
CRA04S0431K10JTD
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 1.1K OHM 0404
Datasheet Download
CRA04S0431K10JTD.pdf
Availability of CRA04S0431K10JTD
QUANTITY
CRA04S0431K10JTD Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA04S0431K10JTD
Internal Part NumberEIS-CRA04S0431K10JTD
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1.1k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0404 (1010 Metric), Convex
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA04S0431K10JTD
Related LinksCRA04S04, CRA04S0431K10JTD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA04S0431K10JTD Details Description
Related parts for CRA04S0431K10JTD
IC PROGRAM 2.630V RESET SOT23-5 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 4MHZ 8SO datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 18POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG BCK 2.5V 0.8A SYNC 10MSOP datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
RES 64.9K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZB16 M32 datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 20% 250VDC AXIAL datasheet.pdf