Vishay/Dale CRA04S083270RJTD
CRA04S083270RJTD picture photo
Mfg. Part Number
CRA04S083270RJTD
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 270 OHM 0804
Datasheet Download
CRA04S083270RJTD.pdf
Availability of CRA04S083270RJTD
QUANTITY
CRA04S083270RJTD Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA04S083270RJTD
Internal Part NumberEIS-CRA04S083270RJTD
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)270
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA04S083270RJTD
Related LinksCRA04S08, CRA04S083270RJTD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA04S083270RJTD Details Description
Related parts for CRA04S083270RJTD
RES SMD 64.9 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC REG LDO 4.75V 0.15A 5DSBGA datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 1.97"L X 1.38"W datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS RT ANG W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V C0G 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 4POS PIN datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY OUT 24V datasheet.pdf