Vishay/Dale CRA06P043220RJTA
CRA06P043220RJTA picture photo
Mfg. Part Number
CRA06P043220RJTA
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 220 OHM 0606
Datasheet Download
CRA06P043220RJTA.pdf
Availability of CRA06P043220RJTA
QUANTITY
CRA06P043220RJTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA06P043220RJTA
Internal Part NumberEIS-CRA06P043220RJTA
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)220
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0606, Concave
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA06P043220RJTA
Related LinksCRA06P04, CRA06P043220RJTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA06P043220RJTA Details Description
Related parts for CRA06P043220RJTA
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SPEAKER 8 OHM .25W 20MM ROUND datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 43VC DO218AB datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 12V datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 10PIN SLD CUP datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.165" (4.20mm) Tin Through Hole datasheet.pdf