Vishay/Dale CRA06S043330KJTA
CRA06S043330KJTA picture photo
Mfg. Part Number
CRA06S043330KJTA
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 330K OHM 0606
Datasheet Download
CRA06S043330KJTA.pdf
Availability of CRA06S043330KJTA
QUANTITY
CRA06S043330KJTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA06S043330KJTA
Internal Part NumberEIS-CRA06S043330KJTA
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)330k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" L x 0.059" W (1.60mm x 1.50mm)
Height0.024" (0.60mm)