Vishay/Dale CRA12E0833K60JTR
CRA12E0833K60JTR picture photo
Mfg. Part Number
CRA12E0833K60JTR
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 3.6K OHM 2012
Datasheet Download
CRA12E0833K60JTR.pdf
Availability of CRA12E0833K60JTR
QUANTITY
CRA12E0833K60JTR Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA12E0833K60JTR
Internal Part NumberEIS-CRA12E0833K60JTR
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)3.6k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.200" L x 0.120" W (5.08mm x 3.05mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA12E0833K60JTR
Related LinksCRA12E08, CRA12E0833K60JTR Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA12E0833K60JTR Details Description
Related parts for CRA12E0833K60JTR
EMITTER IR 850NM 100MA SMD datasheet.pdf
OSC XO 96.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
RES 145 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 30PPM datasheet.pdf
RES 0.11 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
COMBO 5W5 M PCB R/A HP TIN datasheet.pdf
RES SMD 60.4 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf