AVX Corporation CRB3A4E391JT
CRB3A4E391JT picture photo
Mfg. Part Number
CRB3A4E391JT
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 390 OHM 1206
Datasheet Download
CRB3A4E391JT.pdf
Availability of CRB3A4E391JT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CRB3A4E391JT Order Process
Ship out your order
Specifications of CRB3A4E391JT
Internal Part NumberEIS-CRB3A4E391JT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCRB, Kyocera
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)390
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRB3A4E391JT
Related LinksCRB3A4, CRB3A4E391JT Datasheet, AVX Corporation Distributor
CRB3A4E391JT Details Description
Related parts for CRB3A4E391JT
SURGE SUPP THYRISTOR 240V TO-92 datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 10MBPS 8-SOIC datasheet.pdf
RES 140.253K OHM 1/2W 0.01% AXL datasheet.pdf
IC CLOCK GEN ZD 1:4 24-TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 35 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
ROUND SPACER #6 PVC 7.11MM datasheet.pdf
RES 120 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20% 75V AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 14POS T/H 0.100 TIN datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 26POS datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.5V datasheet.pdf