Vishay/Dale CRCW0402102KFKED
CRCW0402102KFKED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0402102KFKED
Brief Description
RES SMD 102K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW0402102KFKED.pdf
Availability of CRCW0402102KFKED
QUANTITY
CRCW0402102KFKED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0402102KFKED
Internal Part NumberEIS-CRCW0402102KFKED
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)102k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0402102KFKED
Related LinksCRCW0402, CRCW0402102KFKED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0402102KFKED Details Description
Related parts for CRCW0402102KFKED
FAN AXIAL 60X25.5MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC CURRENT GAUGE PREC 8SOIC datasheet.pdf
DIODE PIN ATTENUATOR SER SOT-23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 1PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 215OHM 0.01% 0.6W J LEAD datasheet.pdf
CONN FPC TOP 22POS 1.00MM R/A datasheet.pdf