Vishay/Dale CRCW0402143KFKEDHP
CRCW0402143KFKEDHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0402143KFKEDHP
Brief Description
RES SMD 143K OHM 1% 1/8W 0402
Datasheet Download
CRCW0402143KFKEDHP.pdf
Availability of CRCW0402143KFKEDHP
QUANTITY
CRCW0402143KFKEDHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0402143KFKEDHP
Internal Part NumberEIS-CRCW0402143KFKEDHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)143k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0402143KFKEDHP
Related LinksCRCW04021, CRCW0402143KFKEDHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0402143KFKEDHP Details Description
Related parts for CRCW0402143KFKEDHP
IC SWITCH QUAD SPST 14SOIC datasheet.pdf
IC ADC 24BIT 8CH HI SPEED 38QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 9.1M OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RECEPT 2MM 8POS 24-28AWG datasheet.pdf
KNOB KNURL ALUM/BL datasheet.pdf
IC REG DL BCK/LINEAR SYNC 16MSOP datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 1W MINI2 datasheet.pdf
Connector Socket 23 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf