Vishay/Dale CRCW04021M30JNTD
CRCW04021M30JNTD picture photo
Mfg. Part Number
CRCW04021M30JNTD
Brief Description
RES SMD 1.3M OHM 5% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW04021M30JNTD.pdf
Availability of CRCW04021M30JNTD
QUANTITY
CRCW04021M30JNTD Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW04021M30JNTD
Internal Part NumberEIS-CRCW04021M30JNTD
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW04021M30JNTD
Related LinksCRCW0402, CRCW04021M30JNTD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW04021M30JNTD Details Description
Related parts for CRCW04021M30JNTD
SIDACTOR 4CHP 58/116V 400A MS013 datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
RES 0.499 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN SMP PLUG 50 OHM EDGE MNT datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 5.5VOUT 25W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 8A DPAK datasheet.pdf
Connector Socket 44 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 100K OHM .2W .005% FOIL datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
COUNTER 5 CHAR 5-110V PANEL MT datasheet.pdf
LED GREEN 5MM ROUND T/H datasheet.pdf