Vishay/Dale CRCW04021R78FNTD
CRCW04021R78FNTD picture photo
Mfg. Part Number
CRCW04021R78FNTD
Brief Description
RES SMD 1.78 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW04021R78FNTD.pdf
Availability of CRCW04021R78FNTD
QUANTITY
CRCW04021R78FNTD Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW04021R78FNTD
Internal Part NumberEIS-CRCW04021R78FNTD
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.78
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW04021R78FNTD
Related LinksCRCW0402, CRCW04021R78FNTD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW04021R78FNTD Details Description
Related parts for CRCW04021R78FNTD
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16DIP datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V TO247AC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 634 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 24VIN 15VOUT datasheet.pdf
RES 4.64K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 402K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
DEV KIT TRM 900 TT PROGAM DOCK datasheet.pdf
CAP CER 15PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
15POS SHORTJACK SCREW UNC-4-40 datasheet.pdf