Vishay/Dale CRCW04022R10FNTD
CRCW04022R10FNTD picture photo
Mfg. Part Number
CRCW04022R10FNTD
Brief Description
RES SMD 2.1 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW04022R10FNTD.pdf
Availability of CRCW04022R10FNTD
QUANTITY
CRCW04022R10FNTD Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW04022R10FNTD
Internal Part NumberEIS-CRCW04022R10FNTD
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW04022R10FNTD
Related LinksCRCW0402, CRCW04022R10FNTD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW04022R10FNTD Details Description
Related parts for CRCW04022R10FNTD
CONN BACKSHELL DB9 PLASTIC datasheet.pdf
TXRX BIDIRECT LV 3STATE 20SOIC datasheet.pdf
MODULE TXRX 802.11B 2.4GHZ 36DFN datasheet.pdf
IC DGTL MEDIA SOC 337NFBGA datasheet.pdf
IC CONV TRUE RMS-DC LP 20LFCSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 15.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 640V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
RES 24K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1A 169 MOHM SMD datasheet.pdf
TV 13C 13#22D PIN PLUG datasheet.pdf
33000UF 10V 35X40MM 105C 5000H datasheet.pdf