Vishay/Dale CRCW04022R43FKED
CRCW04022R43FKED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW04022R43FKED
Brief Description
RES SMD 2.43 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW04022R43FKED.pdf
Availability of CRCW04022R43FKED
QUANTITY
CRCW04022R43FKED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW04022R43FKED
Internal Part NumberEIS-CRCW04022R43FKED
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.43
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW04022R43FKED
Related LinksCRCW0402, CRCW04022R43FKED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW04022R43FKED Details Description
Related parts for CRCW04022R43FKED
RES 5 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
SPADE TERMINAL SET datasheet.pdf
CONN PLUG 12 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 30.1KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
OSC TCXO 40.96MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf