Vishay/Dale CRCW04023K32FKTE
CRCW04023K32FKTE picture photo
Mfg. Part Number
CRCW04023K32FKTE
Brief Description
RES SMD 3.32K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW04023K32FKTE.pdf
Availability of CRCW04023K32FKTE
QUANTITY
CRCW04023K32FKTE Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW04023K32FKTE
Internal Part NumberEIS-CRCW04023K32FKTE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW04023K32FKTE
Related LinksCRCW0402, CRCW04023K32FKTE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW04023K32FKTE Details Description
Related parts for CRCW04023K32FKTE
CABLE 8COND 24AWG GRAY SHLD 100' datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 20A 480VAC datasheet.pdf
CONNECTOR FOR PHOTOSENSORS datasheet.pdf
BRD SPT SNAP FIT/LOCK NYLN 3/16" datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 200W datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CYLINDER 636000214 datasheet.pdf
RES 50K OHM 0.6W 0.005% RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf