Vishay/Dale CRCW04025M36FKTD
CRCW04025M36FKTD picture photo
Mfg. Part Number
CRCW04025M36FKTD
Brief Description
RES SMD 5.36M OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW04025M36FKTD.pdf
Availability of CRCW04025M36FKTD
QUANTITY
CRCW04025M36FKTD Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW04025M36FKTD
Internal Part NumberEIS-CRCW04025M36FKTD
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.36M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW04025M36FKTD
Related LinksCRCW0402, CRCW04025M36FKTD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW04025M36FKTD Details Description
Related parts for CRCW04025M36FKTD
DSUB CABL-AMM50G/ AE50M / AFM50G datasheet.pdf
SWITCH MINI 6A SPST HINGE.187"QC datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
SENS OPTO REFL 2.03MM-5.58MM PCB datasheet.pdf