Vishay/Dale CRCW040263R4FKEDHP
CRCW040263R4FKEDHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW040263R4FKEDHP
Brief Description
RES SMD 63.4 OHM 1% 1/8W 0402
Datasheet Download
CRCW040263R4FKEDHP.pdf
Availability of CRCW040263R4FKEDHP
QUANTITY
CRCW040263R4FKEDHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW040263R4FKEDHP
Internal Part NumberEIS-CRCW040263R4FKEDHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)63.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW040263R4FKEDHP
Related LinksCRCW04026, CRCW040263R4FKEDHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW040263R4FKEDHP Details Description
Related parts for CRCW040263R4FKEDHP
CONN EDGECARD 80POS 1MM SMD datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 1.5KVDC QC TERM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 26POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
CONN SSL SCKT CONTACT 1POS CRIMP datasheet.pdf
COVER SCREW STRAIGHT 6X6X48" datasheet.pdf
KIT DESIGN SYSTEM ISPAC 1220AT8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
IC PMU FOR APPL PROC 100DSBGA datasheet.pdf
CABLE MS46 RCVR EXT 30 M datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ24 25 SLVR datasheet.pdf
JT 7C 7#20 PIN RECP datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO/NC 10A 120V datasheet.pdf