Vishay/Dale CRCW04027R87FNTD
CRCW04027R87FNTD picture photo
Mfg. Part Number
CRCW04027R87FNTD
Brief Description
RES SMD 7.87 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW04027R87FNTD.pdf
Availability of CRCW04027R87FNTD
QUANTITY
CRCW04027R87FNTD Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW04027R87FNTD
Internal Part NumberEIS-CRCW04027R87FNTD
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.87
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW04027R87FNTD
Related LinksCRCW0402, CRCW04027R87FNTD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW04027R87FNTD Details Description
Related parts for CRCW04027R87FNTD
IC PROM PROG I-TEMP 3.3V 8-DIP datasheet.pdf
CONN MOD JACK 4P4C VERT UNSHLD datasheet.pdf
MODULE DDR SDRAM 256MB 184-DIMM datasheet.pdf
CONN HEADER 68POS STR SHORT T datasheet.pdf
IC DUAL DIFF COMPARATOR 8-SOIC datasheet.pdf
SPEAKER 8OHM 4W 85DB 41X71MM datasheet.pdf
ADAPTER 100-TQFP XC9500/XL/XV datasheet.pdf
LED EASYWHT COOL WHT 5000K 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf