Vishay/Dale CRCW060310M0JNTB
CRCW060310M0JNTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060310M0JNTB
Brief Description
RES SMD 10M OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060310M0JNTB.pdf
Availability of CRCW060310M0JNTB
QUANTITY
CRCW060310M0JNTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060310M0JNTB
Internal Part NumberEIS-CRCW060310M0JNTB
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060310M0JNTB
Related LinksCRCW0603, CRCW060310M0JNTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060310M0JNTB Details Description
Related parts for CRCW060310M0JNTB
MOSFET P-CH 20V 4.8A CHIPFET datasheet.pdf
CBL RIBN 15COND 0.050 BLACK 100' datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC 8051 MCU 4K FLASH 10DFN datasheet.pdf
XCEDE RGHT 2PVH 4COL WK datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
OSC XO 1.544MHZ CMOS SMD datasheet.pdf