Vishay/Dale CRCW060312K0FKEAHP
CRCW060312K0FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060312K0FKEAHP
Brief Description
RES SMD 12K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW060312K0FKEAHP.pdf
Availability of CRCW060312K0FKEAHP
QUANTITY
CRCW060312K0FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060312K0FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW060312K0FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060312K0FKEAHP
Related LinksCRCW06031, CRCW060312K0FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060312K0FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW060312K0FKEAHP
IC ADC 14BIT 400KSPS 5V 28-SOIC datasheet.pdf
SENSOR AMP 5000PSI 4-20MA OUT datasheet.pdf
IC PROXIMITY SWITCH PDSO-14 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 25V NP0 1206 datasheet.pdf
RES SMD 110K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
RES 54.9K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN DIN SOCKET 32POS VERT GOLD datasheet.pdf
Connector Socket 38 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
OSC 18.432000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CTV 37C 37#22D PIN RECP datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf